Odzież robocza i ochronna – dlaczego warto nosić ją w pracy?

Biznes

Noszenie odzieży roboczej i ochronnej na terenie zakładu pracy to konieczność, ponieważ w ten sposób pracownicy mogą się uchronić przed wieloma wypadkami i urazami ciała. W związku z tym o zapewnienie dostępu do takiej odzieży musi zadbać kierownictwo. Jeśli się tak nie stanie, zostaną złamane podstawowe zasady BHP. Odzież musi być przede wszystkim wygodna oraz funkcjonalna, tak aby w żadnym stopniu nie ograniczała ruchów pracowników. Ponadto powinna być podzielona na wersję damską i męską, a także dobrana pod kątem wymiarów ciała danej osoby. Dzięki temu zajdzie pewność, że pracownik będzie mógł bez przeszkód wykonywać własne obowiązki zawodowe na przygotowanym wcześniej stanowisku pracy.

Odzież BHP – co konkretnie wchodzi w jej skład?

Odzież BHP może się składać z wielu przeróżnych elementów, przede wszystkim są to odpowiednie spodnie oraz bluzy lub koszulki, ale też rękawice, kaski, gogle czy obuwie ochronne. Wszystkie te produkty składają się w jeden zestaw, w który powinien być wyposażony każdy pracownik, już na etapie szkolenia. Zapewnienie bezpieczeństwa w pracy to podstawowy obowiązek każdego właściciela zakładu produkcyjnego lub też przemysłowego, ale też każdej firmy. Taka odzież najbardziej przydaje się podczas prac:

  • budowlanych,
  • produkcyjnych,
  • remontowych,
  • wykończeniowych.

Napotkać można ją jednak w wielu miejscach, ponieważ ma chronić pracowników przed poważnymi urazami ciała. W odzieży powinno znaleźć się wiele kieszeni, tak aby można było przechowywać w nich różnorodne akcesoria i zawsze mieć je pod ręką. Mowa tutaj np. o kłódkach, kluczykach, itd. Odzież BHP doskonale wywiązuje się ze swoich zadań, dlatego pracownicy bardzo ją sobie cenią. Właściciele firm i zakładów pracy mogą zamawiać ją hurtowo, dzięki czemu oszczędzą sporo pieniędzy na składanych zamówieniach.

Odzież BHP znajdziesz na stronie https://www.bhpnawigator.com.pl gdzie dostępne są różne rodzaje odzieży roboczej i ochronnej.

Odzież BHP – elementy posiadające ważne certyfikaty bezpieczeństwa

Kupowana odzież BHP powinna posiadać wszystkie niezbędne certyfikaty bezpieczeństwa. Musi więc radzić sobie z różnymi oparami, gazami, ale też niebezpiecznymi substancjami. Zazwyczaj taką odzież nosi się na sobie przez kilka, jak nie kilkanaście godzin dziennie, więc musi być wykonana z wygodnych i wytrzymałych materiałów. Kierownictwo powinno postarać się o to, aby zapewnić swoim pracownikom dostęp do kilku sztuk takiej odzieży, dzięki czemu zawsze będzie można ją wyprać i zastąpić zamiennikiem.

Na wygodę użytkowania odzieży roboczej i ochronnej wpływa wiele czynników, przede wszystkim jej gramatura oraz technika wykonania, dlatego w takich przypadkach warto decydować się jedynie na sprawdzone rozwiązania. Pracownicy nie są królikami doświadczalnymi, dlatego należy im zapewnić odpowiedniej jakości odzież, która zadba o ich bezpieczeństwo i zdrowie podczas wykonywania codziennych obowiązków służbowych. Zwykle taka odzież posiada dodatkowe wzmocnienia i szwy, np. na ramionach, ale też na kolanach, dzięki czemu trudno jest ją w jakikolwiek sposób uszkodzić. To duże zabezpieczenie podczas prac, w których polega się na sile fizycznej. 

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *