Potrzeby automatyzacji przemysłu

Biznes

Aby rozwiązać problemy związane z automatyzacją i kontrolą, w przemyśle wykorzystuje się stale zmieniające się technologie w systemach sterowania dla wydajnych procesów produkcyjnych.

Wymaga to wysokiej, jakości i niezawodnych systemów sterowania. Nowe trendy w automatyce przemysłowej dotyczą najnowszych urządzeń sterujących i zasad komunikacyjnych do sterowania urządzeniami, takimi jak zawory regulacyjne i inne elementy sterowania końcowego. Niektóre inteligentne urządzenia lub przyrządy stosowane w zautomatyzowanym przemyśle mają możliwość sterowania procesami, a także zdolnością komunikacyjną bez łączenia się z innymi urządzeniami sterującymi na poziomie polowym, takimi jak sterowniki PLC.

Automatyka przemysłowa to wykorzystanie różnych urządzeń sterujących, takich jak PC / PLC / DCS, które miały kontrolę nad różnymi operacjami w branży bez znacznej interwencji człowieka i zapewniały automatyczną kontrolę. W przemyśle strategie kontroli wykorzystują zestaw technologii, które są wdrażane, aby uzyskać pożądaną wydajność, co czyni system automatyki najbardziej istotnym dla przemysłu.

Automatyka przemysłowa polega na wykorzystaniu zaawansowanych strategii sterowania, takich jak sterowanie kaskadowe, nowoczesne urządzenia sterujące sprzętem, jak sterowniki PLC, czujniki i inne urządzenia służące do wykrywania zmiennych sterujących, urządzeń do kondycjonowania sygnałów do łączenia sygnałów z urządzeniami sterującymi, napędami i innymi znaczącymi urządzeniami do kontroli końcowej, systemów komputerowych, systemów komunikacyjnych, systemów alarmowych i HMI.

Potrzeby automatyzacji przemysłu

  • Aby zmniejszyć okresowe lub ręczne sprawdzanieW niektórych kluczowych zastosowaniach okresowe sprawdzanie zmiennej procesowej jest konieczne do wykonywania operacji przemysłowych. Urządzenia automatyki redukują okresowe lub ręczne operacje i ustanawiają automatyczne warunki pracy.
  • Aby zwiększyć wydajnośćAutomatyzacja procesów produkcyjnych i innych procesów produkcyjnych zwiększa tempo produkcji, wytwarzając produkty o większej wartości przy danym nakładzie pracy.
  • Zmniejszyć koszt produkcji Korzystając z automatycznych maszyn i urządzeń, ludzka interwencja w celu kontrolowania procesów gwałtownie spada. Zmniejsza to nakłady na koszty pracy, a tym samym na koszty produkcji.
  • Poprawa, jakości produktuCiągłe wykonywanie tej samej pracy może nie być doskonałe we wszystkich przypadkach pod względem specyfikacji jakościowych przy pomocy ludzkich działań. Dzięki urządzeniom automatyki można uzyskać niezawodną i jednolitą, jakość produktów za pomocą sprzętu do kontroli sprzętu w czasie rzeczywistym.
  • Aby zwiększyć elastycznośćKorzystanie z różnych urządzeń automatyzacyjnych odbywa się w prosty sposób bez uzyskiwania złożonego środowiska szczególnie w procesach produkcyjnych.
  • Przyjazny dla operatora i poprawia bezpieczeństwoZłożoność obsługi urządzeń lub procesów jest ograniczona dzięki automatyzacji przemysłowej. Zmienia pozycję operatora, jako operatora na rolę nadzorczą.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *